Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна потужності артилерійського 120–122-мм снаряду
Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів достроково виконав договірні зобов’язання та передав Міністерству оборони України партію з кількох сотень реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16. Про це повідомляє пресслужба Державного концерну «Укроборонпром».
«Ця партія вогнеметів успішно пройшла приймально-здавальні випробування та підтвердила свої тактико-технічні характеристики. В ході бойових стрільб всі цілі були вражені відповідно до програми випробувань. Ці реактивні піхотні вогнемети високоефективні для прицільного враження легкої броньованої техніки та супротивника, який знаходиться в укритті, на відстані до одного кілометру», – повідомив директор Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів Володимир Щербань.
Одночасно з приймально-здавальними випробуваннями РПВ-16 фахівці підприємства продемонстрували українським військовим модернізовану версію цього виробу, яка буде зручною та ефективною при виконанні бойових завдань Силами спеціальних операцій, спецпідрозділами СБУ та розвідувальними підрозділами десантно-штурмових військ.
РПВ-16 – це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання. Вогнемет оснащений бойовою частиною з термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху уражуючих факторів у вигляді надлишкового тиску та підвищеної температури, які виникають у зоні вогняної хмари. Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду 120–122-мм калібру. Тому, ця переносна зброя здатна знищувати живу силу супротивника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра.
Нагадаємо, Київський завод «Маяк» провів унікальні успішні державні випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив його живучість з настрілом у 25 000 пострілів, що перевищує стандарти НАТО.