headerImage
Наука і освіта

31 латинська літера: уряд України затвердив алфавіт кримськотатарської мови

Олег Приходько

Кримськотатарська мова мала арабський алфавіт до початку ХХ століття, потім перейшла на латиницю у 1920-х роках, але вже у 1930-х була переведена на кирилицю. Нинішня кримськотатарська латиниця відрізняється від післяреволюційної версії сторічної давнини

Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки». Алфавіт кримськотатарської мови складається з 31 літери.

Зазначається, що спосіб літерного відображення звуків кримськотатарської мови наново розроблено Меджлісом Кримськотатарського Народу, Інститутом Сходознавства АН, Інститутом Мовознавства АН, Київським Університетом імені Т. Шевченка й «емігрантським» Таврійським Університетом імені В. Вернадського.

Уряд доручив трьом міністерствам – освіти, культури та реінтеграції тимчасово окупованих територій – перевести освітній процес, який здійснюється кримськотатарською мовою, на алфавіт на основі латиниці протягом 3 навчальних років: до 1 вересня 2025 року.

Нагадаємо, Президент Зеленський підписав закон про 3 корінні народи України, що не мають своєї держави за її межами.

алфавітлатиниця
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись