headerImage
Наука і освіта

69% батьків: навчання онлайн негативно позначилося на успішності дітей

Анна Головаш

Згідно з опитуванням, мами більше витрачають часу на навчання з дітьми, ніж батьки

Батьки школярів, які вже майже рік змушені навчатися вдома через пандемію COVID-19, вважають, що дистанційне навчання погано позначилося на засвоєнні матеріалу їхніми дітьми. Про це свідчить опитування Інституту міста.

Згідно з дослідженням, батьки школярів стверджують, що дистанційна форма навчання негативно впливає на засвоєння матеріалу їхніми дітьми. Так вважають 69% респондентів. Найскладніше було пережити навчання онлайн тим, у кого діти вчаться у початковій школі. Учні молодшого віку ще не встигли виробили навички самостійного навчання.

«Основною причиною такого результату виявилась неготовність української системи освіти до переходу на дистанційне навчання. З початком карантину значна частина вчителів перестали навчати. Вони надсилали лише назви тем для самостійного вивчення, тести для виконання без будь-якого пояснення матеріалу. Часом пропонували відеоуроки з різних соціальних мереж. В окремих випадках учителі пояснювали лише найважливіші теми. Більша половина молоді (57%) відзначила появу проблем із вчасністю, доступністю і зрозумілістю вимог», – повідомляється у дослідженні.

Основне навантаження у навчанні школярів лягло на плечі їх батьків. Дорослі відзначили, що стали більше витрачати часу на проходження шкільного матеріалу з дітьми. Так вважає 72,4% опитаних. Для більшості (58,6%) це виявилося дуже важкою ношею.

Як вдалося підрахувати, у середньому щоденна підготовка до онлайн занять вдома займала 3 години і 37 хвилин часу. Цікаво, що мами підходили до завдань більш відповідально і витрачали на навчання з дітьми більше часу (3 години 56 хвилин), ніж з батьками (3 години і 9 хвилин).

Самі ж учні говорять, що серед негативу є чимало й позитивних моментів. Зокрема, діти старших класів відмітили, що навчилися більш раціонально використовувати свій час і сконцентруватися на пріоритетних для них предметах, підвищили свої навички самодисципліни, стали менше нервуватися під час тестів чи контрольних, а також освіта стала інклюзивною.

Як писали раніше, учні класів із понад 30 дітьми успішніше виконують завдання, ніж учні з класів із 20-30 дітьми.

навчанняонлайнуспішність

Поширити:

Вам може сподобатись