Президент Сальвадору вважає, що це відкриває шлях до економічного розвитку країни
Республіка Сальвадор стала першою державою у світі, яка визнала біткоїн офіційним платіжним засобом. Відповідну ініціативу президента Наїба Букеле підтримав увечері 9 червня парламент республіки, повідомляє BBC.
З 2001 року єдиною валютою в Сальвадорі є американський долар. Рішення про визнання біткоїну платіжним засобом набуде чинності через 90 днів, і з цієї дати будь-який бізнес в країні буде зобов’язаний приймати біткоїни як оплату своїх товарів і послуг, за винятком ситуацій, коли він не матиме технологій, необхідних для виконання транзакцій.
«Це відкриває шлях для фінансової інклюзивності, інвестицій, туризму, інновацій та економічного розвитку нашої країни», – зазначив президент Сальвадору у своєму Twitter-акаунті.
20% ВВП Сальвадору складають грошові перекази, що надсилають додому сальвадорці, які мешкають за кордоном. Загалом сальвадорські заробітчани, які складають приблизно 2 мільйони (при населенні країни у 6,5 млн), щороку пересилають своїм родинам понад 4 млрд доларів.
Економісти по-різному оцінюють рішення Наїба Букеле: одні називають його унікальним досягненням, яке стане переломним для країни, інші висловлюють занепокоєння з приводу волатильності криптовалюти.
Тим не менш, після легалізації у Сальвадорі у якості офіційного платіжного засобу котирування біткоїну зросли до 38 тисячі доларів. Як повідомила сьогодні «Економічна правда», станом на 12:55 за Києвом 11 червня біткоїн перетнув позначку у 38,1 тисяч доларів зі зростанням у 11,9% упродовж доби. Для порівняння: ще 8 червня котирування становили близько 31,4 тисячі доларів, або на 21,3% менше.
Нагадаємо, нещодавно криптоінвестори створили сайт для оцінки збитків від твітів Ілона Маска.