headerImage
Економіка

Біткоїн уперше в світі визнали офіційною валютою

Наталія Бойко

Президент Сальвадору вважає, що це відкриває шлях до економічного розвитку країни

Республіка Сальвадор стала першою державою у світі, яка визнала біткоїн офіційним платіжним засобом. Відповідну ініціативу президента Наїба Букеле підтримав увечері 9 червня парламент республіки, повідомляє BBC.

З 2001 року єдиною валютою в Сальвадорі є американський долар. Рішення про визнання біткоїну платіжним засобом набуде чинності через 90 днів, і з цієї дати будь-який бізнес в країні буде зобов’язаний приймати біткоїни як оплату своїх товарів і послуг, за винятком ситуацій, коли він не матиме технологій, необхідних для виконання транзакцій.

«Це відкриває шлях для фінансової інклюзивності, інвестицій, туризму, інновацій та економічного розвитку нашої країни», – зазначив президент Сальвадору у своєму Twitter-акаунті.

20% ВВП Сальвадору складають грошові перекази, що надсилають додому сальвадорці, які мешкають за кордоном. Загалом сальвадорські заробітчани, які складають приблизно 2 мільйони (при населенні країни у 6,5 млн), щороку пересилають своїм родинам понад 4 млрд доларів.

Економісти по-різному оцінюють рішення Наїба Букеле: одні називають його унікальним досягненням, яке стане переломним для країни, інші висловлюють занепокоєння з приводу волатильності криптовалюти.

Тим не менш, після легалізації у Сальвадорі у якості офіційного платіжного засобу котирування біткоїну зросли до 38 тисячі доларів. Як повідомила сьогодні «Економічна правда», станом на 12:55 за Києвом 11 червня біткоїн перетнув позначку у 38,1 тисяч доларів зі зростанням у 11,9% упродовж доби. Для порівняння: ще 8 червня котирування становили близько 31,4 тисячі доларів, або на 21,3% менше.

Нагадаємо, нещодавно криптоінвестори створили сайт для оцінки збитків від твітів Ілона Маска.

Теги розділу

криптовалюта
Сальвадор
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись