За рік сума боргів населення за комунальні послуги зросла на 21%
За 2020 рік сума боргів населення за комунальні послуги зросла на 14 млрд гривень. Загальна сума боргів на кінець січня 2021 року склала 81 млрд гривень. При цьому 85% – це борги за спожиту енергію: газ, тепло, гарячу воду і електроенергію.
Про це повідомили в Міністерстві енергетики України.
«У середньому на одне українське домогосподарство припадає 5 500 грн заборгованості. Для порівняння – 65% домогосподарств отримують дохід у розмірі до 6 000 грн на людину на місяць, а близько 40% домогосподарств, згідно з опитуваннями Держстату, постійно відмовляють собі у найнеобхіднішому. Тому не буде перебільшенням сказати, що для великої кількості мешканців України проблема погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги є дуже болючою», – наголошують у Міністерстві енергетики.
Водночас, у Міненерго вважають, що українці споживають більше енергії порівняно з іншими країнами, але грошей, щоб переобладнати енергонеефективне житло, багатьом не вистачає. Тому доводиться або витрачати на «комуналку» більше, ніж можна було б, або ще більше нарощувати борги.
У міністерстві також зазначили, що схожа проблема є й з бізнесом, який також використовує більше енергії, ніж може придбати.
«У спадщину від радянських часів Україні дісталася енергоємна і капіталоємна промисловість, але її продуктивність дуже низька. В результаті, підприємства можуть споживати багато енергії, але не мати грошей за неї розрахуватися», – зазначили в Міненерго.
На переконання Міністерства енергетики, всі ці боргові проблеми не можна ігнорувати. З урахуванням енергетичної бідності українського населення і проблем з платоспроможністю енергоємних українських підприємств вирішення питання заборгованості має стати чи не першочерговим кроком в рамках переходу енергетичної системи України до стійкого стану.
Нагадаємо, борги населення України за житлово-комунальні послуги за січень 2021 року зросли на 7,4 мільярди гривень і загалом становлять 81 мільярд гривень. Найбільше українці заборгували за постачання і розподіл газу – 34,4 млрд гривень.