headerImage
Економіка

Борги українців за «комуналку» за 2020 рік зросли ще на 14 мільярдів гривень

Анна Головаш

За рік сума боргів населення за комунальні послуги зросла на 21%

За 2020 рік сума боргів населення за комунальні послуги зросла на 14 млрд гривень. Загальна сума боргів на кінець січня 2021 року склала 81 млрд гривень. При цьому 85% – це борги за спожиту енергію: газ, тепло, гарячу воду і електроенергію.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики України.

«У середньому на одне українське домогосподарство припадає 5 500 грн заборгованості. Для порівняння – 65% домогосподарств отримують дохід у розмірі до 6 000 грн на людину на місяць, а близько 40% домогосподарств, згідно з опитуваннями Держстату, постійно відмовляють собі у найнеобхіднішому. Тому не буде перебільшенням сказати, що для великої кількості мешканців України проблема погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги є дуже болючою», – наголошують у Міністерстві енергетики.

Водночас, у Міненерго вважають, що українці споживають більше енергії порівняно з іншими країнами, але грошей, щоб переобладнати енергонеефективне житло, багатьом не вистачає. Тому доводиться або витрачати на «комуналку» більше, ніж можна було б, або ще більше нарощувати борги.

У міністерстві також зазначили, що схожа проблема є й з бізнесом, який також використовує більше енергії, ніж може придбати.

«У спадщину від радянських часів Україні дісталася енергоємна і капіталоємна промисловість, але її продуктивність дуже низька. В результаті, підприємства можуть споживати багато енергії, але не мати грошей за неї розрахуватися», – зазначили в Міненерго.

На переконання Міністерства енергетики, всі ці боргові проблеми не можна ігнорувати. З урахуванням енергетичної бідності українського населення і проблем з платоспроможністю енергоємних українських  підприємств вирішення питання заборгованості має стати чи не першочерговим кроком в рамках переходу енергетичної системи України до стійкого стану.

Нагадаємо, борги населення України за житлово-комунальні послуги за січень 2021 року зросли на 7,4 мільярди гривень і загалом становлять  81 мільярд гривень. Найбільше українці заборгували за постачання і розподіл газу – 34,4 млрд гривень.

Теги розділу

борги
комуналка
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись