headerImage
Економіка

Через російську окупацію Донбас втратив більше 50 мільярдів доларів

Антон Годенко

Експерти підрахували збитки двох східних регіонів без урахування втрат від захоплених або знищених активів

ФОТО: dostyp.com.ua

Через збройну агресію РФ на сході України постраждали усі регіони, але економіка Донецької та Луганської областей постраждала найбільше, і лише за визначеною нижньою межею оцінки втрати цього регіону внаслідок агресії сягають більше 50 млрд доларів США за 2014–2018 роки. Про це повідомляє Центр економічної стратегії.

Як зазначили експерти, в середньому економіка інших регіонів України зростала за рік на 22% в гривневому еквіваленті за період 2013–2018 років; в доларовому виразі було падіння на 2% через девальвацію гривні.

Таким чином, якби річна зміна ВРП Донецької та Луганської областей була в середньому така ж, як у інших регіонах України, то валовий регіональний продукт цих двох областей разом у 2018 році становив би 595 млрд грн, а не 227 млрд грн, тобто втрати склали близько 367 млрд грн, або 13,5 млрд доларів США лише за один рік.

Всього за весь період з 2014 до 2018 року регіон втратив близько 1,2 трлн грн, або, якщо перевести в долари за середньорічним курсом, 51 млрд доларів США, що складає близько 10% від ВВП, який Україна в цілому виробила з 2014 до 2018 року.

При цьому економісти ЦЕС зауважили, що ці розрахунки включають лише недовироблену додану вартість – вони не враховують втрати активів, що були зруйновані або зараз знаходяться на непідконтрольній Україні території, а також вплив економічної кризи, викликаної військовою агресією РФ, що привела до падіння економіки усіх регіонів. Тому справжні втрати є набагато вищими, і 1,2 трлн грн за 5 років (2014–2018 рр.) може вважатися лише нижньою межею збитків.

Нагадаємо, згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), збройна агресія та пандемія COVID-19 стала причиною того, що на Донбасі зросла кількість дітей, які живуть за межею бідності.

Теги розділу

втрати
кошти
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись