У Нідерландах, де організували зразкове онлайн навчання, школярі втратили 20% прогресу в знаннях
Дистанційне навчання не змогло замінити навчання в реальних класах, тому діти майже нічого не вивчили. До таких невтішних результатів приходять навіть у тих країнах, де процес навчання онлайн був організований досконало, повідомляє видання Phys.org із посиланням на дослідження Центру демографічних наук імені Леверхалма Оксфордського університету.
Так, соціологи виявили, що школярі в Нідерландах не отримали ніяких знань під час навчання вдома, коли школи були закриті на карантин. А школярі початкових класів не засвоїли майже нічого нового. Дуже сильний регрес був помічений у родинах із низьким рівнем освіти.
Завдяки дослідженню з’ясувалося, що серед учнів початкових класів недорахувалися п’ятої частини прогресу. І це попри те, що дистанційне навчання у Нідерландах було організовано на дуже високому рівні. У дітей із неповних сімей відставання у навчальному процесі було ще помітнішим.
За словами авторів дослідження, схожа картина склалася й в багатьох країнах світу. В нідерландських школах уряд зміг створити одні з найкращих умов для віртуальної освіти. Однак там учні втратили в середньому 20% прогресу в знаннях через закриті школи на карантин. А діти батьків з низьким рівнем освіти відстали від своїх товаришів аж на 50%.
Як говорить один із дослідників Арун Фрей, їхні висновки підтверджують, що дистанційне навчання не працює.
«У Нідерландах вчителі та адміністрація шкіл зробили величезні зусилля. Уряд забезпечив додаткову підтримку і фінансування. Від широкосмугового інтернету до надання житла і підтримки батьків – умови в нідерландській системі були кращі, ніж у більшості сусідів. Якщо вже на те пішло, Великобританії, де школи були закриті довше, наслідки напевно серйозніші», – зазначає Фрей.
До речі, попереднє дослідження, яке провели в першій половині 2020 року, показало, що через дистанційне навчання учні набагато гірше засвоюють предмети, ніж на уроках в класах. Наприклад, американські школярі, які навчалися з 3-го до 8-го класу засвоїли програму англійської мови на 70%, а математики тільки на 50% порівняно з тим, що вони зазвичай встигають пройти за цей час.
Нагадаємо, у новій Типовій освітній програмі навантаження для учнів 5–9 класів збільшене на 1 урок щодня.