headerImage
Економіка

Експерти: через кілька років приватний сектор не впливатиме на формування цін на молоко

Антон Годенко

Україна скоротила виробництво молока у першому кварталі

На думку експертів, цьогоріч сезонність вже практично не гратиме ролі у формуванні цін на молоко на українському ринку, адже темпи вибуття корів у секторі особистих селянських господарств досягнули точки, яка не дозволить забезпечити потрібний вал молока. Про це повідомляє Асоціація виробників молока України.

Фахівці переконані, що швидше за все за рік-другий, присадибний сектор повністю нівелюється як чинник. Адже 75% всього молока, яке поступає на переробку, іде від промислових господарств. В цьому секторі сезонності як такої немає взагалі. Адже упродовж року корів годують сталим раціоном та планують рівномірні отели, що забезпечує однаковий вал виробництва як впродовж операційного циклу, так і загалом протягом року.

Як зазначили в Асоціації, за перший квартал 2021 року в Україні було вироблено 1 млн 752,9 тис. т молока, що на 4,9% менше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому промисловий сектор не втрачає позицій, але суттєво просідає присадибний.

«Промисловий сектор показує стійкість і працює фактично на однаковому рівні: хоча поголів’я корів проти минулого року скоротилося на 1,6% (до 424,2 тис. корів), проте обсяг виробництва молока залишається майже без змін – 671,7 тис. т (-0,5%). Тим часом присадибний сектор, очікувано, демонструє стійке скорочення обсягів виробництва: 1 млн 81,2 тис. т, тобто мінус 7,4%», – зазначили в Асоціації.

Серед промислових господарствах найбільше наростили виробництво молочні ферми Тернопільщини (+14,3%; 27,9 тис. т), Хмельниччини (+10,6%; 47,1 тис. т) та Вінниччини (+6%; 54,6 тис. т).

Таким чином, до топ-5 «молочних регіонів» із виробництва промислового молока наразі потрапили Полтавська область (97,5 тис. т), Черкаська (71,4 тис. т), Харківська (60,7 тис. т), Чернігівська (59,1 тис. т) та Київська (55,8 тис. т) області.

Нагадаємо, за підсумками 2020-го майже 30% молочної продукції, яка з’явилася на полицях торгівельних мереж України, було ввезено з-за кордону.

 

 

Теги розділу

виробництво
молоко
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись