headerImage
Економіка

Експерти: через п'ять років десятки тисяч вагонів треба викинути на металобрухт

Антон Годенко

«Укрзалізниця» за чотири роки повинна списати понад двадцять тисяч вантажних вагонів

ФОТО: cfts.org.ua

Ухвалення на державному рівні документа про скорочення терміну експлуатації вантажних вагонів дозволить завантажити потужності українських вагонобудівних заводів, які переживають зараз істотний спад виробництва. Таку думку в коментарі Центру транспортних стратегій висловили в «Дніпровагонмаші» і Aurum Group.

«Ухвалення документа дозволить запустити процес списання вагонів і завантажити потужності вітчизняних вагонобудівників. За нашими оцінками, протягом 5 років, потрібно буде списати близько 35–40 тисяч вагонів», – зазначили в «Дніпровагонмаші».

«Випуск одного вагона за 1,2 млн грн формує до 4 млн грн додаткового ВВП. В умовах профіциту вагонного парку в Україні, сформованого надлишком морально і фізично застарілих вагонів, списання таких вагонів, згідно з Наказом Міністерства інфраструктури України, зможе стимулювати попит і випуск нових вагонів вітчизняними підприємствами», – відзначили в компанії Aurum Group.

За словами експертів, міністерський документ вводить механізм заборони експлуатації вантажних вагонів і стверджує граничні терміни їх служби для піввагона – 33 роки, зерновоза – 39 років. Також запроваджується обов’язкова оцінка залишкового ресурсу вагонів після закінчення призначеного терміну служби перед кожним плановим ремонтом, шляхом виконання продовження терміну служби не більше ніж на три роки.

У самій «Укрзалізниці» відзначають, що при реалізації нинішньої версії наказу найбільше постраждає «УЗ» – з 2021 по 2025 рік мають бути списані 17,9 тисячі піввагонів і 8,9 тисячі зерновозів компанії. При цьому частка «УЗ» в загальній кількості вагонів, які повинні бути списані, становить 98,7% для зерновозів і 69,1% для піввагонів.

«Закрити потреби в оновленні тільки власними ресурсами у компанії не вийде, тому левова частка замовлень піде на вагонобудівні заводи… Це дуже масштабний проєкт з точки зору технологій і інвестицій. І вітчизняні виробники готові його реалізовувати. Однак, забезпечення вагонами «УЗ» не може бути реалізовано лише за рахунок її фінансових можливостей», – сказав генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов. Він додав, що одним з механізмів підтримки «УЗ» могло б бути виділення коштів з держбюджету на покупку вантажних вагонів за аналогією з тим, як у 2021 році вперше виділяється бюджетне фінансування на закупівлю пасажирських вагонів.

Нагадаємо, «УЗ» пропонує щорічно купувати по 13 пасажирських поїздів в обмін на скасування земельного податку.

"Укрзалізниця"УЗ
Опитування
poll5x
66

голосів

Голосування

Залишилось 20 днів 16 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Голосування

Залишилось 20 днів 16 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись