headerImage
Економіка

Експерти пояснили, чому українська рослинна олія коштує за кордоном вдвічі дешевше, ніж удома

Наталія Бойко

У всьому світі ціна на продукт впала майже на 10%, проте в Україні він тільки дорожчає

Незважаючи на падіння цін на соняшникову олію у всьому світі, в Україні вона подорожчала за рік на 89%, повідомляє ТСН.

За словами економіста Олега Пендзина, ситуація з олією в Україні унікальна: якщо у всьому світі вона подешевшала майже на 10%, то в Україні соняшникова олія тільки дорожчає.

«За рік олія зросла на 89%. Від початку року – на 59%, а за останній місяць на 3,8%, тобто не було жодного місяця, коли вона падала у ціні, а в світі впала», – зазначив він.

Причину експерт бачить у тому, що на українському ринку є лише декілька великих виробників, що дає можливість роздувати ціни. «Споживачу немає обирати з чого: є дорога оливкова, а є соняшникова. А весь світ пропонує  ще й інші види олій», – сказав Пендзин.

В результаті в українських супермаркетах соняшникова олія продається по 60–70 грн за 800–900 мілілітрів. Водночас в Європу українські виробники змушені продавати її вже за реальною ціною.

Таким чином, зокрема, в Чехії пляшка української олії коштує близько 35 гривень в перерахунку на українську валюту.

«Якщо він там поставить ціну не 28-29 чеських крон, а поставлять 50 чеських крон, то він з тим товаром лишиться. Ніхто у нього не візьме той товар», – пояснив експерт.

Нагадаємо, за даними Держстату, ціни на продукти харчування в Україні зросли за рік на 30%.

Теги розділу

цены
ціни
Останні новини
Опитування
poll7x
4 065

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 3 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 3 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись