headerImage
Економіка

Кожен українець винен понад шістдесят тисяч гривень

Антон Годенко

У 2020 році дефіцит державного бюджету став найбільшим за останні 10 років

Проблеми виконання державного бюджету на 2020 рік зумовлені неякісним плануванням, несвоєчасними рішеннями уряду та епідемією COVID-19. Як повідомляє пресслужба Рахункової палати України, про це у Верховній Раді під час Звіту про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» заявив голова РПУ Валерій Пацкан.

«В умовах пандемії COVID економіка впала на 4%. На 9,5% зросло безробіття і до 3,1 млрд грн – прострочена заборгованість із виплати зарплати досягла найбільшого значення з 2010 року», – сказав Пацкан.

За його словами, щоб змінити ситуацію, парламент 17 разів вносив зміни до державного бюджету і як результат його основні показники змінилися. Цього року зміни до бюджету вносилися вже тричі.

Крім того, підкреслив голова Рахункової палати, уряд вперше не затвердив Бюджетну декларацію і бюджет-2020 формувався без стратегічних орієнтирів. За його словами, реальні доходи державного бюджету зменшились на 1,8% порівняно з попереднім роком. Окремі доходи взагалі не отримані, зокрема, 4,4 млрд грн плати за ліцензії у сфері азартних ігор. Як наслідок на цю суму не профінансовані видатки на модернізацію лікарень та шкіл.

Пацкан також зауважив, що у 2020 році 5% видатків державного бюджету або 68 млрд грн не проведені, й це найбільший показник з 2015 року.

«Протягом 2020 року уряд прийняв 76 рішень про зміни видатків за кожною четвертою бюджетною програмою. За окремими програмами – кілька разів. І все для того, щоб «освоїти кошти», які не були використані ефективно впродовж року. Декілька рішень згодом взагалі були скасовані. Цього року уряд ухвалив вже 14 рішень про зміни видатків», – додав Пацкан.

Голова Рахункової палати також нагадав, що через неякісне планування і несвоєчасні рішення з Фонду боротьби з COVID-19 не використали 12 млрд грн.

«У 2020 році дефіцит державного бюджету став найбільшим за останні 10 років і становив 218 млрд грн. Існування значного дефіциту бюджету призводить до руху по «борговій спіралі». Для виконання бюджету Уряд запозичив 640 млрд грн і залучати кошти на прийнятних умовах стає дедалі складніше», – наголосив Пацкан.

Він зауважив, що ненадходження передбачених коштів призводило до несвоєчасного проведення видатків.

Також Пацкан звернув увагу на те, що незастосування обмежувальних норм Бюджетного кодексу щодо боргу погіршує основні показники боргової безпеки країни. Зокрема, за рік на 28% збільшився загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу і досяг 2,5 трлн гривень. На його обслуговування та погашення спрямовано 512 млрд грн і це майже третина видатків бюджету.

«Фактично кожен українець має 61 тисячу гривень боргу. За його обслуговування та погашення кожен із нас заплатив минулого року 12,3 тисяч гривень», – підкреслив голова РПУ.

Нагадаємо, 124 тисячі українців, у яких народились діти, не отримали допомоги від держави.

Теги розділу

борг
бюджет
економіка
Останні новини
Опитування
poll7x
4 067

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 2 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

129 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 2 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись