headerImage
Економіка

Металургійному велетню нарахували майже пів мільярда штрафів

Антон Годенко

Екологи мають намір стягувати кошти в судовому порядку

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» через ігнорування природоохоронних норм завдав навколишньому середовищу шкоди на суму майже пів мільярда гривень. Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції з посиланням на слова її очільника Андрія Мальованого.

Як зазначили в ДЕІ, контролери виявили на підприємстві незаконне розміщення шламу агломераційних цехів на одній із земельних ділянок, що не призначена для таких відходів. Зокрема, територія не обладнана системою відводу поверхневих стічних вод, по периметру відсутнє обвалування, відсутня інформація щодо гідроізоляції дна місця складування шламів. При цьому такі відходи містять у своєму складі оксиди заліза, важкі метали, які при потраплянні у грунт можуть спричиняти забруднення підземних водоносних горизонтів.

Так, під час позапланової перевірки підприємства Держекоінспекція встановила, що проєктно-технічна документація на влаштування місця просушки шламу та висновок з оцінки впливу на довкілля відсутні. Також немає у підприємства паспорту місця видалення відходів. Це суперечить вимогам природоохоронного законодавства, а розміщення шламів прирівнюється до засмічення території.

За це порушення Держекоінспекція нарахувала збитки на суму 456,7 мільйона гривень. Претензію на добровільне відшкодування вже надіслали підприємству. У разі відмови сплачувати цю суму, Держекоінспекція буде стягувати кошти у судовому порядку.

У ДЕІ наголосили, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує працювати з численними порушеннями природоохоронного законодавства.

«Замість того, щоб вчасно вкласти кошти у налагодження системи поводження з відходами, осучаснення обладнання тощо, наразі компанія має відшкодовувати величезні збитки, які вона завдала довкіллю своїми безвідповідальними діями», – сказав Мальований.

Посадовець запевнив, що Держекоінспекція надалі буде продовжувати виходити на позапланові перевірки цього металургійного підприємства, розраховувати нові збитки та виписувати штрафи, аж доки керівництво заводу не забезпечить комплексну модернізацію потужностей і не приведе свої промислові процеси у відповідність до природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, за даними Держекоінспекції, найбільша кількість несанкціонованих звалищ виявлена у Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

заводметаллургияметалургіяштраф
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись