Про це передає Reuters з посиланням на звіт провідної консалтингової компанії в галузі енергетики Wood Mackenzie (Единбург, Шотландія, Велика Британія)
У звіті Wood Mackenzie описується сценарій, при якому провідні країни домовляться рішуче боротися з викидами парникових газів за рахунок електрифікації транспорту і промисловості, а також перемикання на поновлювані джерела енергії.
Згідно з розрахунковою моделлю звіту, споживання нафти у світі почне різке падіння вже через 2 роки – у 2023 році.
Попит на нафту із сьогоднішнього рівня – 100 млн барелів на добу – до 2050 року впаде до 35 млн барелів на добу й закріпиться на цьому рівні (коли динаміка зростання населення й промислової діяльності на Землі зрівняється з динамікою подальшої відмови від нафти).
Світові ціни на нафту в цьому сценарії із сьогоднішнього середнього рівня $65/барель впадуть уже до 2030 року приблизно до $40/барель, а до 2050 року – до $10–18/барель.
Швидке падіння попиту також означає, що запасів у існуючих родовищах нафти вистачить, аби задовольнити весь майбутній світовий попит – потреба в розробці нових родовищ майже не виникатиме, попереджають у Wood Mackenzie.
Нагадаємо, до 2040 року річний грошообіг, пов’язаний з нафтою, газом і нафтопродуктами знизиться на 13 трильйонів доларів.