headerImage
Культурний простір

Пісня «Шум» гурту Go_A в історії Євробачення буде першою повністю україномовною і п’ятою з українськими словами

Олег Приходько

Київський фолктронік-гурт Go_A («Ґоу ей», авторка пісень і вокалістка – Катерина Павленко) переміг у національному відборі на минулорічне Євробачення з піснею «Соловей». Але згодом проведення фіналу Євробачення-2020 скасували через пандемію

Згідно з новими правилами конкурсу, при скасуванні його фіналу минулорічний учасник від кожної країни їде на Євробачення наступного року, але вже з іншою піснею.

Відтак Go_A у травні-2021 у Роттердамі представить Україну на Євробаченні з етно-електронною композицією «Шум». В основу пісні «покладений магічний обряд закликання весни та пробудження всього живого, а саме традицію вести Шума. Шум – це дух лісу. Закликати зеленого Шума – означає закликати весну», – розповіла Катерина Павленко, frontwoman гурту.

«Шум» виявиться першою піснею конкурсу, виконаною виключно українською мовою, і першою з використанням сопілки ТА дримби.

Раніше українські рядки поруч з англійськими містив виступ Руслани на Євробаченні-2004 (пісня Wild Dances з куплетом її первинної версії «Дикі танці», перемогла у конкурсі).

Також на Євробаченні-2005 гурт «Ґринджоли» представляв речитативний маніфест «Разом нас багато» (куплети англійською, приспів із первинної української версії пісні).

Виступ Андрія Данилка в образі Вєрки Сердючки на Євробаченні-2007 з композицією Lasha Tumbai містив вигуки «Україна це круто», «Україна це кльово», «Танцює майдан».

Окрім того, емігрантка з України Анастасія Приходько виступила на Євробаченні-2009 як представниця Росії з піснею «Мамо» з російськими куплетами і приспівом з первинної української версії цієї пісні.

Фінал Євробачення-2021 відбудеться у Роттердамі, Нідерланди, 18–22 травня; для його проведення розроблено 4 сценарії (A,В,С,D). 3 лютого 2021 року роттердамська міська влада повідомила, що сценарій А (звичайне проведення заходу без обмежень) не розглядатиметься, натомість уся увага буде зосереджена на сценарії B (з глядачами у залі й музикантами на сцені наживо, але з суворим дотриманням дистанції).

Нагадаємо, кліп Galaksi турецької співачки Едже Мумай набрав за півроку 177 мільйонів переглядів.

Теги розділу

Євробачення
пісня
шум
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 18 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись