Квітневий локдаун минулого року проявив нестачу фахівців у сфері комп’ютерних комунікацій
Попит на ІТ-фахівців в Україні перевищив пропозицію на 34%. Такі дані аналізу ринку праці у цьому сегменті професій наводить opendatabot.
Як зазначається, зараз в Україні шукають роботу 16 тисяч ІТ-фахівців, в той час як актуальних вакансій для них – 21 тисяча. Тобто дефіцит складає 5 тисяч працівників.
За словами експертів, тренд на збільшення попиту з’явився після першого локдауну у квітні 2020 року – з того часу кількість вакансій для ІТ-спеціалістів весь час зростала. При цьому кількість ІТ-спеціалістів, що активно шукають роботу, дедалі зменшується.
Пік пошуку роботи припав на літо 2020 року. З того часу кількість резюме на сайті пошуку роботи зменшується.
На початку 2021 року попит і пропозиція стали майже рівними. Тепер з кожним тижнем вакансій стає більше, а спеціалістів, що шукають роботу в ІТ, – менше.
«Картина, яку ми бачимо – це не тільки український, але й загальний тренд по всьому світу. Тенденція зростання попиту на ІТ-фахівців в Україні триває останні 15 років. Наразі ж до цього ще додався «відкладений» попит, пов’язаний з тим, що на початку карантину частина бізнесів тимчасово не збільшували штат цих фахівців», – прокоментував ситуацію експерт компанії Head of Customer Operations в Djinni Максим Коваль.
Нагадаємо, в Україні спеціалісти IT-сфери отримують найбільшу зарплатню – біля 50 тисяч гривень.