Від позик казна отримала майже на 22 відсотки менше грошей, ніж очікувалося
Зменшений після коригувань план доходів загального фонду державного бюджету на січень–вересень не виконано на 10 млрд гривень. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати України з посиланням на слова її очільника Валерія Пацкана.
«Після внесення численних змін до закону про державний бюджет-2020 план доходів на рік як загалом, так і загального фонду, зокрема, зменшили на 116,8 млрд гривень. Відповідно до цих змін були скориговані визначені у помісячному розписі доходів загального фонду планові показники. Але навіть зменшений після коригувань план доходів загального фонду на січень–вересень не виконано на 10 млрд грн, або 1,5%», – сказав Пацкан.
За його словами не виконано план з ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 33,5 млрд грн, або 15,1%; з рентної плати за користування надрами – на 4,6 млрд грн, або 20,5%; з надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном – на 2 млрд грн, або 67,3%.
Голова Рахункової палати також підкреслив, що від позик до загального фонду надійшло на 113,4 млрд грн, або 21,8%, менше плану звітного періоду.
«Зокрема від розміщення ОВДП отримали на 45,6 млрд грн, або 16,8%, менше плану, надходжень із зовнішніх джерел – на 67,8 млрд грн, або 27,4%», – додав Пацкан.
Коментуючи ситуацію з надходженнями від приватизації державного майна (1,9 млрд грн), він зауважив, що ця сума більша від плану на звітний період в 4,4 рази і плану на рік – в 3,8 раза.
«Водночас такі «успіхи» насамперед зумовлені не діяльністю Фонду державного майна, а зменшенням унаслідок згаданих уже змін до закону про державний бюджет на 2020 рік плану надходжень від приватизації державного майна до загального фонду з 12 млрд грн до 0,5 млрд грн, або в 24 раза», – наголосив голова РПУ.
Нагадаємо, за даними Рахункової палати, за підсумками 8 місяців 2020 року міністерства та відомства не витратили 92,4 млрд грн бюджетних коштів.