headerImage
Культурний простір

Топ-10 книг-2021: New York Times оприлюднила свою версію найкращих видань року

Олег Приходько

За традицією американське видання оцінює лише нововидані англійською книжки, часто – на теми історії та сучасності США

До списку топ-10 книг 2021 року за версією New York Times входять:

  1. Імболо Мбу, «Ох і красивими ж ми були» (How Beautiful We Were). Дія відбувається в африканському селі у 1980 році, через екологічну катастрофу там помирають діти.
  2. Кеті Кітамура, «Інтимності» (Intimacies). Історія перекладачки міжнародного суду Гааги, яка постійно спілкується з військовими злочинцями – і це тло увиразнює розповідь про її бурхливі стосунки з чоловіком.
  3. Оноре Фанон Джефферс, «Любовні пісні W.E.B. Du Bois» (The Love Songs of W.E.B. Du Bois). Сага, що торкається тем расових проблем і американської історії.
  4. Патрісія Локвуд, «Ніхто це не обговорює» (No One Is Talking About This). Це мемуари літераторки про юність. Американське видання описує книжку «як вірш у прозі – піднесений, інтимний, філософський, веселий, зворушливий».
  5. Бенджамін Лабатут, «Коли ми перестаємо розуміти світ» (When We Cease to Understand the World). Гібрид художньої та наукової літератури не без гумору – це історії найбільших мислителів ХХ століття, «екстаз та агонія наукових проривів».
  6. Туве Дітлевсен, «Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність» (The Copenhagen Trilogy: Childhood; Youth; Dependency). Це англійський переклад мемуарів відомої літераторки, які данською вийшли понад півстоліття тому. Стрижнева тема – «боротьба за примирення мистецтва з життям».
  7. Клінт Сміт, «Як повідомлялося: Розплата з історією рабства по всій Америці» (How the Word Is Passed: A Reckoning With the History of Slavery Across America). Автор відвідав місця, де колись було поширене рабство, взяв інтерв’ю з активістами та краєзнавцями, додав наукові дослідження та особисті роздуми.
  8. Андреа Елліотт, «Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті» (Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City). З одного боку, це історія про бездомну нью-йоркську дитину та її родину, про боротьбу з бідністю, бездомністю та залежністю. З іншого боку, авторка для написання книжки роками спостерігала і за іншими бездомними дітьми у притулках, школах, залах суду.
  9. Аннетт Ґордон-Рід, «У день 16 червня» (Оn Juneteenth). 16 червня у назві книги – День Звільнення Рабів у США – отже, йдеться про афроамериканців. Авторка дослідила расові проблеми штату Техас, зробивши й узагальнення щодо всієї світової історії.
  10. Хізер Кларк, «Червона комета: коротке життя та палюче мистецтво Сильвії Плат» (Red Comet: The Short Life and Blazing Art of Sylvia Plath). Біографія відомої феміністської літераторки, авторки культового роману «Під скляним ковпаком». У 2022 році відзначатиметься 90-річчя від народження Сильвії Плат, а у 2023 році – 60-річчя її загибелі.

Нагадаємо, переможцем Букера-2021 став Деймон Ґалґут.

книги
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 24 години

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишилось 3 дні 0 годин

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll7x
5

голосів

Голосування

Залишилось менше 1 години

На що Ви витратите "Вовину тисячу"?

З моменту запуску у дію чергової президентської "турботи" про підняття благополуччя трудящіх - початку виплати з 19 грудня минулого року 1 тисячі віртуальних гривень вакцинованим українцям, понад 6,1 млн громадян подали заявки на отримання цих коштів. Крім того, за три тижні бажаючі відкрили 7,1 млн карток у банках для нарахування виплат. У результаті таких дій станом на кінець року 638 млн гривень громадяни вже отримали від держави. На що Ви плануєте витратити "Вовину тисячу"?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись