headerImage
Культурний простір

Топ-10 книг-2021: New York Times оприлюднила свою версію найкращих видань року

Олег Приходько

За традицією американське видання оцінює лише нововидані англійською книжки, часто – на теми історії та сучасності США

До списку топ-10 книг 2021 року за версією New York Times входять:

  1. Імболо Мбу, «Ох і красивими ж ми були» (How Beautiful We Were). Дія відбувається в африканському селі у 1980 році, через екологічну катастрофу там помирають діти.
  2. Кеті Кітамура, «Інтимності» (Intimacies). Історія перекладачки міжнародного суду Гааги, яка постійно спілкується з військовими злочинцями – і це тло увиразнює розповідь про її бурхливі стосунки з чоловіком.
  3. Оноре Фанон Джефферс, «Любовні пісні W.E.B. Du Bois» (The Love Songs of W.E.B. Du Bois). Сага, що торкається тем расових проблем і американської історії.
  4. Патрісія Локвуд, «Ніхто це не обговорює» (No One Is Talking About This). Це мемуари літераторки про юність. Американське видання описує книжку «як вірш у прозі – піднесений, інтимний, філософський, веселий, зворушливий».
  5. Бенджамін Лабатут, «Коли ми перестаємо розуміти світ» (When We Cease to Understand the World). Гібрид художньої та наукової літератури не без гумору – це історії найбільших мислителів ХХ століття, «екстаз та агонія наукових проривів».
  6. Туве Дітлевсен, «Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність» (The Copenhagen Trilogy: Childhood; Youth; Dependency). Це англійський переклад мемуарів відомої літераторки, які данською вийшли понад півстоліття тому. Стрижнева тема – «боротьба за примирення мистецтва з життям».
  7. Клінт Сміт, «Як повідомлялося: Розплата з історією рабства по всій Америці» (How the Word Is Passed: A Reckoning With the History of Slavery Across America). Автор відвідав місця, де колись було поширене рабство, взяв інтерв’ю з активістами та краєзнавцями, додав наукові дослідження та особисті роздуми.
  8. Андреа Елліотт, «Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті» (Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City). З одного боку, це історія про бездомну нью-йоркську дитину та її родину, про боротьбу з бідністю, бездомністю та залежністю. З іншого боку, авторка для написання книжки роками спостерігала і за іншими бездомними дітьми у притулках, школах, залах суду.
  9. Аннетт Ґордон-Рід, «У день 16 червня» (Оn Juneteenth). 16 червня у назві книги – День Звільнення Рабів у США – отже, йдеться про афроамериканців. Авторка дослідила расові проблеми штату Техас, зробивши й узагальнення щодо всієї світової історії.
  10. Хізер Кларк, «Червона комета: коротке життя та палюче мистецтво Сильвії Плат» (Red Comet: The Short Life and Blazing Art of Sylvia Plath). Біографія відомої феміністської літераторки, авторки культового роману «Під скляним ковпаком». У 2022 році відзначатиметься 90-річчя від народження Сильвії Плат, а у 2023 році – 60-річчя її загибелі.

Нагадаємо, переможцем Букера-2021 став Деймон Ґалґут.

книги
Опитування
poll5x
56

голосів

Голосування

Залишилось 21 день 15 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
52

голоси

Голосування

Залишилось 21 день 15 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись