headerImage
Економіка

У 2020 році український експорт IT-послуг «заробив» $5 млрд

Анна Головаш

Українські програмісти отримують найменшу зарплату в Європі – трохи більше $28 тисяч

У минулому 2020 році Україна наростила експорт ІТ-послуг до рекордних 5 млрд доларів. Про це повідомляє портал «Курс України» з посиланням на дані Національного банку України.

Таких результатів вдалося досягти IT-сфері, не дивлячись на те, що експортний сегмент в економіці країни показав скорочення у 2020 році – на 4,6%. Але при цьому експорт ІТ-індустрії збільшився на 853 млн американських доларів. А це більш ніж на 20% за рік.

Експерти відзначають, що українські інформаційні технології постійно показують ріст у ціні та роблять це навіть в умовах обмежень через карантин, які болісно вдарили по майже всіх сферах економіки. Для порівняння, сума експорту пропозицій у IT-сфері з 2016 по 2020 рік дорівнювала 16 млрд доларів США.

Однак при цьому IT-сфера невдовзі може зіткнутися з проблемою нестачі фахівців, оскільки українські вищі навчальні заклади не можуть задовольнити потреби ринку. Тому однією з умов для нарощування Україною експорту в цьому сегменті має стати збільшення кількості ІТ-спеціалістів на ринку праці.

«Для довгострокового зростання експорту цифрових послуг необхідно сконцентруватися на питанні людського фактору. Його слід вирішувати як через освіту і підготовку нових фахівців, так і через залучення у цю сферу іноземних фахівців, і створення для них найбільш комфортних умов життя та праці», – заявив глава сектора ІСТ Офісу ефективного регулювання Ігор Самоходський.

До речі, експерти порталу Electronics Weekly підрахували скільки отримують програмісти в Європі. Так, найбільші зарплати отримують «айтішники» у Великобританії, а от зарплати українських фахівців виявилися одними з найменших.

Середня зарплата британських розробників становить 64 315 доларів, на другому місці Нідерланди – 64 045 доларів. У трійку лідерів за рівнем зарплати програмістів входить Німеччина, там IT-фахівець отримує у середньому 58 503 американських долари.

Їх колеги з України можуть розраховувати на середню зарплату в розмірі 28 184 долари.

Нагадаємо, до 2024 року українські вузи будуть готувати на 23% більше IT-фахівців.

Теги розділу

IT-сфера
експорт
зарплата
Останні новини
Опитування
poll2x
52

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 19 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

3 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись