headerImage
Економіка

Україна оновила рекорд за обсягами експорту м’яса птиці

Антон Годенко

Саудівська Аравія стала світовим лідером із закупівлі української курятини

Характерною тенденцією 2020 року стало посилення позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

За словами його експертів, торік був оновлений абсолютний рекорд за обсягами експорту м’яса птиці – до 431 тис. тонн, в той час як виручка від його продажів дещо скоротилась, склавши 555 млн доларів.

Як зазначили в Інституті, у 2020 році не вдалося продовжити позитивну тенденцію збільшення експорту м’яса та субпродуктів. Минулого року вартість експорту продукції м’ясної групи зменшилася проти показників 2019 року на 8% і становила 652 млн доларів. Причинами цього стало зниження цін на українську курятину за кордоном та загальне зменшення обсягів експорту яловичини.

Водночас у 2020 році найбільше вітчизняної м’ясопродукції було вивезено до країн Близького Сходу, Євросоюзу та СНД. При цьому частка країн ЄС у вартісному вимірі склала 20%.

Характерною рисою 2020 року стала зміна лідера у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняного м’яса.

Нідерланди, які три роки поспіль – з 2017 року – очолювали топ-10, поступилися Саудівській Аравії. Ця близькосхідна країна закуповує у нас виключно м’ясо птиці, причому починала з кількості лише 28 тонн у 2015 році на суму 34 тис. доларів, а вже у 2020 році експорт українського м’яса птиці до Саудівської Аравії сягнув 83 тис. тонн на суму 136 млн доларів. Торік ця країна збільшила свою частку закупівель до 20,9% проти 13,5% у 2019 році.

Значними є також частки Нідерландів (13,9%), Об’єднаних Арабських Еміратів (8,3%), Білорусі (6,1%), Азербайджану (5,2%) та Казахстану (4,1%).

Загалом ці країни акумулювали близько 59% від продажів Україною м’яса на глобальному ринку.

У той же час в минулому році українські експортери двічі стикалися з заборонами поставок курятини до Європейського Союзу та низки інших країн, тому потенціал її продажів на міжнародних ринках, незважаючи на рекорд, був використаний не повністю.

Нагадаємо, у минулому році вперше за 13 років в Україні тваринництво стало нерентабельним і завдало сільгоспвиробникам близько 3 млрд грн збитків.

 

птицярекорд
Опитування
poll5x
80

голосів

Голосування

Залишилось 19 днів 11 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Голосування

Залишилось 19 днів 11 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись