headerImage
Наука і освіта

Україна посіла 45 місце в рейтингу найбільш інноваційних країн світу

Анна Головаш

У лідерах же виявилися Швейцарія, Швеція і США

У світовому рейтингу інноваційності країн Україна посіла 45 місце, обігнавши Індію, Туреччину та Росію. Про це повідомляється у графіці Visual Capitalist, що був підготовлений для звіту Всесвітньої організації інтелектуальної власності ООН (WIPO).

Для складання рейтингу розробники брали до уваги понад 80 критеріїв, щоб визначити інноваційність країни. Наприклад, враховували рівень освіти, проведення досліджень і розробок, доступ до венчурного капіталу і технічного виробництва тощо.

Найінноваційнішою країною стала Швейцарія, відразу за нею – Швеція, а на третьому місці – США. Вони перші як в загальному рейтингу країн, де враховувалися 131 країна, так і в рейтингу держав із високим рівнем доходу.

Швейцарія також стала лідером щодо створення знань і взяла «срібло» в глобальній цінності бренду. Америка ще відзначилася першістю у сфері розваг і ЗМІ, а також витрат на комп’ютерне програмне забезпечення та дозволів на інтелектуальну власність.

Україну поставили на 45 місце. Після неї Румунія і Росія. А ось Україну обійшли Таїланд і Греція. Хоча в підгрупі країн з низьким рівнем середнього доходу Україна посіла друге місце. На першому ж місті виявився В’єтнам, а на третьому – Індія.

«В’єтнам, Україна, Філіппіни та Індія виділяються як країни з рівнем доходу нижче середнього, які отримують набагато більше продукції за свої ресурси. Їх рівні інновацій все ще вище, ніж в країнах з високим доходом і багатою на нафту економікою Кувейту, Катару, Саудівської Аравії», – повідомляють у звіті WIPO.

Також там зазначають, що хоч до уваги і брали рівень доходів у країні, але він має не сильний вплив на якому місці опиниться країна в рейтингу. Там наголошують, що інноваційні можливості не залежать виключно від рівня капіталу. Сукупність інших факторів може відіграти важливішу роль.

«Рейтинг показує, що витрати не завжди рівні результатам, і що інноваційні успіхи можуть бути досягнуті навіть при помірних рівнях потоку капіталу», – пишуть у звіті.

Нагадаємо, складений рейтинг депутатів-прогульників 4-й сесії ВР, а лідерами старанного відвідування парламентських засідань стали тільки дві фракції.

 

Теги розділу

інновації
рейтинг
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 19 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 19 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись