headerImage
Економіка

«Укроборонпром» пояснив необхідність продажу більше десятка підприємств ВПК

Антон Годенко

Правоохоронців просять провести перевірку підприємств на предмет доведення їх до навмисного банкрутства

Ілюстративне фото/ukroboronprom.com.ua

Експертна організація StateWatch провела аналіз фінансово-господарського стану 17 недіючих оборонних підприємств, які за рішенням уряду були передані «Укроборонпромом» на приватизацію. Про це повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».

За результатами аудиту підтверджено, що жодне з відчужених підприємств упродовж багатьох років не виконувало роботи в рамках державного оборонного замовлення для армії. Навіть більше: 16 з 17-ти підприємств не мали прав на жодну інтелектуальну власність.

«На 15 підприємствах в різні періоди взагалі було зупинено виробництво. Зокрема, до 2010 року припинили діяльність 4 підприємства, протягом 2010–2013 років – ще 8, упродовж 2014–2015 років зупинилася робота ще на трьох підприємствах», – прокоментував ситуацію голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

Натомість генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв зазначив, що декілька місяців тому звернувся до правоохоронних органів із проханням провести перевірку можливого порушення законодавства у попередні періоди, що призвело до банкрутства підприємств ОПК.

«Підприємства, які ми передали на приватизацію, не тільки не забезпечують Збройні сили України необхідним озброєнням та військовою технікою, але й обтяжують ОПК своєю неефективністю та боргами. Фактично вони не є підприємствами ОПК. Це залишки майна – розграбованого, пошматованого, – яке може стати об’єктами для інвестицій або створення промислових чи непромислових майданчиків», – заявив Гусєв.

Нагадаємо, у першому кварталі поточного року загальний обсяг виробництва підприємств Державного концерну «Укроборонпром» наблизився до 7 млрд грн у грошовому еквіваленті, що на 5,1% перевищує показник аналогічного періоду 2020 року.

 

 

оборонапідприємствопродаж

Поширити:

Вам може сподобатись