headerImage
Економіка

«Укрзалізниця» вперше придбає за бюджетні кошти сто пасажирських вагонів

Антон Годенко

Оснащення нових залізничних вагонів здійснюватиметься з урахуванням побажань пасажирів

«Укрзалізниця» оголосила тендер на придбання 100 нових пасажирських вагонів загальною вартістю 3,044 млрд грн у поточному році. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Як зазначили у відомстві, «УЗ» вже надіслала комерційні пропозиції вітчизняним та іноземним вагоновиробникам, зокрема Крюківському і Харківському вагонобудівним заводам, компаніям Siemens, Pesa та іншим підприємствам.

За словами керівництва міністерства, вперше за часи Незалежності України в бюджеті країни передбачена фінансова підтримка на закупівлю 100 пасажирських вагонів та оновлення залізничної інфраструктури.

«У грудні ми спеціально провели опитування серед наших пасажирів, провідників та залізничних активістів, щоб зрозуміти, які нововведення у нових вагонах є найбільш очікуваними. З понад 1 000 пропозицій ми сформували 94 групи побажань, які проаналізували разом із постачальниками, зробили акцент на якісних змінах, які можливо внести без суттєвого відтермінування поставки, і внесли до технічного завдання», – сказав директор філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

Зокрема, при будівництві нових вагонів виробник повинен передбачити в них розетки та USB-порти біля кожного місця; сучасну система кондиціювання; адаптивний вхід для маломобільних груп населення; лінолеум замість килимів; збільшений обсяг багажного відділення; вакуумні туалети; регулювання освітлення у 4-х режимах в купе та СВ з якісним світлорозсіюванням; системи відеоспостереження тощо.

За повідомленням «Укрзалізниці», кількість придбаних вагонів за результатами тендеру залежатиме від загального обсягу бюджетного фінансування, тому що узгодження Порядку використання бюджетних коштів за цією бюджетною програмою ще триває.

Нагадаємо, у планах «Укрзалізниці» є створення швидкісного руху поїздів за трьома популярними напрямками.

Теги розділу

вагони
УЗ
Останні новини
Опитування
poll2x
53

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 18 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

4 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 18 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишилось 3 дні 18 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись