headerImage
Економіка

В Україні на десятки відсотків зросло виробництво шампіньйонів

Антон Годенко

Левова частка грибів йде на внутрішній ринок

У 2020 році виробництво шампіньйонів в Україні зросло на 19% і сягнуло до 19,1 тис. т. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Як зазначили в УКАБ, шампіньйон є найбільш культивованим грибом не лише в Україні, а й в світі. Окрім нього, в Україні ще вирощують гливи, шиїтаке, опеньки та інші. Гриби є характерним для українців продуктом, однак споживання лісових грибів поступово заміщується промислово вирощеними.

Вирощені шампіньйони переважно йдуть на внутрішнє споживання, і частка експорту незначна (1–8% від загального обсягу виробництва). У 2020 році спостерігалося значне скорочення експорту даного грибу до 0,2 тис. т, що в 5 разів менше попереднього року. Основними покупцями українських шампіньйонів стали Молдова (144 тонни) та Білорусь (61 тонна).

Нагадаємо, за даними Українського клубу аграрного бізнесу, в Україні виробляється близько 55–60 тисяч тонн полуниці в рік.

 

 

Теги розділу

ринок
шампіньйон
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись