headerImage
Економіка

З початку року банки видали більше двох мільярдів «житлових» кредитів

Антон Годенко

Зростання іпотечного кредитування відбувається завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості

За перші чотири місяці цього року банки видали 2 808 іпотечних кредитів на загальну суму майже 2,2 млрд гривень. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Як зазначили в НБУ, у квітні поточного року банки видали 997 іпотечних кредитів на загальну суму 789,1 млн грн – обсяги видачі кредитів зросли на понад третину, якщо порівняти з березнем 2021 року та майже вдесятеро проти кризового квітня минулого року, коли видача нової іпотеки майже зупинилася. А кількість нових угод за місяць зросла на третину, за рік – у 7,1 раза.

Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.

За даними Нацбанку, зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості, утім, у квітні динаміка нових видач на первинному ринку різко пішла вгору. Частково це є результатом програми «Доступна іпотека 7%». Так, якщо порівняти з березнем цього року, в квітні обсяги видачі кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросли на третину, або на 168,5 млн грн, на первинному ринку – в півтора раза, або на 43,2 млн гривень.

При цьому частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в квітні становила 87% від усіх виданих кредитів.

Варто зазначити, що середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати і в квітні він становив 791 тис. грн, а середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 925 тис. грн, вторинної – 771 тис. гривень.

При цьому опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. 90% нових угод уклали п’ять банків.

У квітні середня ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку знизилася до 13,5% порівняно з 14% у березні, на первинному – зберігалася на рівні близько 17,4%.

Нагадаємо, за результатами аналізу НБУ, середній вік позичальника в Україні становить 38 років.

 

 

Теги розділу

банк
житло
КРЕДИТ
Останні новини
Опитування
poll7x
4 062

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 4 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 4 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись